Začněte pracovat na kondičce ještě dnes, zítra bude pozdě

Česká populace tloustne. Sedavá zaměstnání, nekvalitní strava, nedostatek pravidelného pohybu a stres se negativně podepisují na našem zdravotním stavu, potažmo vizáži. Strhané výrazy, příliš hubení lidé bez šťávy aneb obtloustlí jedinci, jejichž věk se neúměrně snižuje. Malé děti při těle, celá rodina s tukovými polštáři, to opravdu není pastva pro oči. Bohužel i kardiologové a obezitologové si zoufají. Vysoký tlak, cukrovka, srdeční problémy – to vše jsou důsledky nezdravého, sedavého životního stylu. Přitom stačí tak málo…

Alespoň půlhodina pohybu denně stačí

Odborníci tvrdí, že pro udržení si váhy v patřičných mezích stačí 30 minut pohybu denně. A to se ani nemusíte zpotit. Rychlá chůze, procházky se psem, výlet pěšky nebo na kole, plavání v bazénu a možná trocha aerobního cvičení, pilates, jízdy na kolečkových bruslích, v zimě na lyžích či běžkách. Protože je každý jedinec individuálně přizpůsoben k různým ambicím, fyzické zdatnosti, motivaci a jiným předpokladům ke cvičení, nelze přesně určit, kolik pohybu by mělo být svazujícího právě pro vás.

Každému podle jeho věku, váhy a fyzičky

Co se týče frekvence, zdravý, dospělý jedinec by měl aspoň 150 minut týdně věnovat aktivnímu pohybu. Ideální by bylo, pokud by se cvičení neodehrávalo naráz, ale bylo rozdělené do tří až pěti cvičebních jednotek. Jsou rozdíly mezi lidmi, kteří jsou v kondici, jsou zvyklí na pohyb a pouze si chtějí udržovat fyzičku, a těmi, již s aktivitami teprve začínají. Začátečníci by měli začít postupně, nejlépe pod vedením kondičního trenéra fitness Praha. Kdo chce zhubnout, u něj by měla být délka intenzivní pohybové aktivity alespoň půl hodiny. Protože teprve po 20 minutách se začínají tuky spalovat a přeměňovat ve svalovou hmotu.

Střídání intenzivního cvičení s relaxem napomáhá spalování tuků

Pro spalování tuků je efektivní vysoce intenzivní intervalový trénink – třeba kruhový, při kterém se střídá vysoká zátěž s odpočinkem. Po takové zátěži nastupuje efekt spalování tuků ještě 24 hodin po tréninku. V případě vysoké obezity se tyto tréninky nedoporučují. Informujte se u trenéra o vhodném, postupném spalování tuků a snižování váhy. Relaxaci, diagnostiku a individuální přístup ke cvičencům zajišťuje pražské sportovní centrum EAGLE FITNESS. Ve dvou patrech na ploše 650 metrů čtverečních se nachází posilovna Praha se stroji Hammer Strength, Life Fitness Pro2, EliteFTS, kardiozóna, lifterna, aerobní sál a prostor pro bojová cvičení. Výhodou jsou bezproblémové parkování zdarma a otevírací doba od brzkých ranních hodin do noci.

Napsat komentář