Zámek Hluboká

Hluboká je úžasný pohádkově romantický zámek ležící na návrší nad řekou Vltavou v Městečku Hluboká nad Vltavou, což je asi 15km severně od Českých Budějovic.

Otevírací doba zámku Hluboká

Zámek Hluboká nad Vltavou je dostupný široké veřejnosti a to zvláště v období od června do října. Zámek je nejkrásnějším obytným panským sídlem, a proto i nejvíce navštěvovaným zámkem u nás. Od 17.stol. do dnešní doby má zámek Hlubokou ve vlastnictví rod Schwarzenberků.

Zámek Hluboká
Zámek Hluboká

Romantický zámek Hluboká nad Vltavou byl za staletí několikrát přestavěn až do původní podoby ve stylu anglické tudorovské gotiky. Návštěvník by si neměl nechat ujít také prohlídku zámeckých stájí, zbrojnice, či parku v anglickém stylu, jenž vám nabídne plno vzácných dřevin a uměleckých soch. Pod zámkem hluboká se rozléhá jezero, na jejímž břehu naleznete zoo Hluboká.

ZOO Hluboká
ZOO Hluboká

Zoo Hluboká

Zoo Hluboká vám představí řadu domácích i cizokrajných zvířat. Jednou z možností na ubytování v této oblasti nabízí své služby hotel přestavěný z původního zámečku Štekl. Ubytování v tomto hotelu vám nabízí stylové a nevšední zážitky.

Napsat komentář