Hrad Bouzov

Hrad Bouzov, jehož prapůvodní název byl Búzov, se tyčí ve stejnojmenné vesnici Bouzov, jihozápadně od města Loštice, v oblasti středozápadní Moravy.

Hrad Bouzov ve vás bude budit dojem, že se jedná o velice zachovalý středověký hradní komplex. Nenechte se ale oklamat svými smysly, neboť tomu tak není! Hrad Bouzov dostal podobu pozdně středověkého, gotického sídla po romantické přestavbě z přelomu 19. a 20. století a je tak jedním z nejmladších hradů, které naleznete v České republice.

Hrad Bouzov
Hrad Bouzov

Původní hrad byl ale založen na přelomu 13. a 14. stol. Hrad je postaven uprostřed listnatého lesa, a to tak, že jeho nevídanou krásu můžete pozorovat již z dálky a stává se tak úžasnou dominantou tohoto kraje. Hrad Bouzov můžeme označit také jako pohádkoví, neboť byl hojně vyhledáván filmaři.

Pyšná princezna
Pyšná princezna

Na Bouzově byli natočeny pohádky jako Pyšná princezna, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Princezna Fantagiro či pokračování pohádky Arabela. V nedalekém okolí Bouzova se také nacházejí Javořické jeskyně, jejichž prohlídku si také ,nenechte ujít. Hradní komplex se nachází v úžasné přírodě, která vám nabízí možnost nezapomenutelných, romantických procházek v podhradí, kde se určitě budete cítit jako v pohádce.

Napsat komentář