3 tipy na úspory energií v domácnosti

Pokud vás trápí příliš nákladný provoz vašeho rodinného domu, pak vězte, že existuje celá řada způsobů, jak snížit spotřebu energií.

1. Tepelné čerpadlo

Prvním tipem je využití tepelného čerpadla. Jedná se o zařízení, které získává energii z přírodních zdrojů. V závislosti na konkrétním typu jde buď o vzduch, vodu či zem. Z nich získaná energie se převádí do domu, který následně vytápí, případně v něm ohřívá vodu.

2. Kondenzační kotel

Další možností je kondenzační plynový kotel. Zatímco klasické plynové kotle mají účinnost maximálně kolem 85 %, u tohoto typu zařízení se uvádí až 105 %. Jak je to možné? I zbytková energie je totiž druhotně využita. Díky tomu kotel dokáže vyhřívat za daleko nižších nákladů.

3. Fotovoltaické panely

Třetím tipem, který přináší úspory energií v domácnosti, jsou fotovoltaické panely. Pokud si je necháte nainstalovat na střechu rodinného domu, můžete mít elektřinu takřka zadarmo, nejste pak závislí na dodávkách elektrické energie ze sítě.

Získejte přehled o možnostech energetických úspor díky E.ON Rádci

Detailní informace o výše uvedených zařízeních i dalších možnostech úspor energií v domácnostech přináší E.ON Rádce. Jedná se o web, který do jisté míry slouží jako encyklopedie, zároveň funguje též jako internetový vyhledávač. Nechybí na něm ani možnost osobního poradenství, kdy vám odborníci na danou tématiku pomohou třeba s tím, jak se podávají žádosti o dotace, díky nimž lze při pořízení energeticky úsporných zařízení a systémů ušetřit.

E.ON Rádce je bezplatný. Informace jsou vhodné jak pro majitele rodinných domů, tak i pro ty z vás, kteří bydlí v bytech. Na základě praktických rad se lépe rozhodnete, jaký typ zařízení by pro vás mohl být nejvhodnější, případně zda se vyplatí je kombinovat. Poradci dokáží i sestavit analýzu energetické náročnosti objektu, v němž žijete.

V budoucnu se s užíváním podobných zařízení jednoznačně počítá. Investice je sice poměrně nákladná, i díky dotacím se ale rychle navrátí, nejpozději v řádu několika let.

Napsat komentář