Rusňákova DRFG úspěšně proniká i do oblasti zdravotnictví

Investiční skupina DRFG (David Rusňák Family Group) po úspěších na poli finančních služeb (dluhopisy, podílové fondy), nemovitostí, energetiky nebo telekomunikací úspěšně vstupuje také do oblasti zdravotnictví. Prostřednictvím dceřiné společnosti DRFG MEDICAL buduje síť lékáren pod obchodní značkou “Lékárna Na zdraví”.

Aktuálně DRFG MEDICAL provozuje patnáct lékáren situovaných po celé České republice od Sokolova až po Ostravu Porubu. Cílem pro tento rok je navýšit počet lékáren na více než 35 a stát se trojkou na trhu za řetězci lékáren Dr. Max a Lékárna BENU. Výhledově by chtěli dosáhnout obratu okolo zhruba jedné miliardy korun.

Nákup a re-branding stávajících lékáren je dost náročný proces, ale v DRFG usilovně pracují nejen na tom, ale i na tvorbě nového store conceptu. „V této oblasti máme aktuálně v plánu celkem vysoké investice do nákupu dalších lékáren, zajímají nás přitom především lékárny s větší prodejní plochou,“ objasňuje za DRFG David Rusňák.

Na prvním místě zákazník

Takové motto si vytyčily lékárny Na zdraví. Jejich posláním je poskytování služeb na vyšší úrovni, než je v českých lékárnách běžné.

Síť lékáren Na zdraví cílí především na ty zákazníky, kteří znají skutečnou hodnotu svého zdraví a aktivně o něj pečují. Proto kladou velký důraz na oblast prevence, zdravého životního stylu a well-beingu. Akutní a chroničtí pacienti přitom nejsou a nemohou být na druhé koleji.

Aby své cíle DRFG MEDICAL mohla efektivně naplňovat, přináší do konceptu svých lékáren několik inovací. Jednou z nich je přizpůsobení prodejního systému směrem k samoobslužnému prodeji. To odpovídá trendu poučených pacientů a preference samoléčby banálnějších onemocnění.

Na druhou stranu to s sebou přináší nutnost široké nabídky a velkého množství skladových zásob, i proto se DRFG MEDICAL zaměřuje především na lékárny s větší prodejní i skladovou plochou.

Další inovací je poskytování nekomerčních konzultačních služeb a seminářů s lékaři a specialisty přímo v lékárnách. Poptávka zákazníků po těchto službách je velká a lékárny Na zdraví jsou na to připraveny.

Poslední novinkou je pak také postupné zavádění produktů a doplňků stravy vlastní řady. Ve spolupráci s vědci a institucemi DRFG MEDICAL vyvíjí jako svou první produktovou řadu doplněk stravy pro podporu hubnutí. V synergii s konzultacemi je důraz kladen na prevenci a udržování dlouhodobé motivace pacientů.

Napsat komentář