Chorvatsko je stále nejoblíbenější letní destinací českých turistů

V současné době se čeští turisté začínají poohlížet po letních dovolených. Pokud nechcete zůstávat v České republice, ale prahnete po přímořské destinaci, vyberte si nějakou právě v Chorvatsku. Jedná se totiž o nádhernou zemi mnoha tváří, ve které si přijdou na své jak milovníci vodních radovánek, tak i jedinci s dobrodružnou povahou.

V podstatě každý rok do Chorvatska míří přes více než 800 tisíc Čechů, kteří si chtějí alespoň na týden dopřát odpočinek u křišťálově čistého moře. Pro jihoevropský stát jsou charakteristické oblázkové pláže, přičemž jednou z nejkrásnějších je pláž Punta Rata nacházející se dva kilometry od Bašky Vody.

Záhřeb je přirozeným centrem země

Jakmile do vyhledávače zadáte výraz „dovolená Chorvatsko“, okamžitě se vám zobrazí nejpopulárnější letoviska, mezi něž patří i Záhřeb. Jedná se o hlavní město, v němž sídlí vláda, parlament a arcibiskupství. Zároveň se pyšní bohatou historií, která po sobě zanechala nespočetné množství památek. Za zmínku stojí Bánský dvůr, což je barokní patrový komplex ze sedmnáctého století, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Štěpána, Chorvatské národní divadlo či rušné Náměstí bána Jelačiće.

Nejlepší oblázkové pláže v Chorvatsku

Jestliže preferujete válení se na pláži, zajímat vás budou spíše nejkrásnější pláže v zemi. Už jsme zmínili pláž Punta Rata, ale nejedná se o jedinou možnost. Chorvatsko dále láká na pláže Zlatni rat v Bolu na ostrově Brači, Baška na ostrově Krku, Plava plaža ve Vodicích či Kačjak v místě Dramalj.

Stačí pouze objednat ubytování a těšit se na skvělou dovolenou. Pokud hledáte hotely v Chorvatsku, budete mít z čeho vybírat, ať už preferujete luxusní komplex, nebo levný penzion. Oblíbené jsou i apartmány, a to především u rodin s dětmi.

Napsat komentář