Píšete dopisy? S barevnými obálkami to jde samo

Dnešní doba je plná rychlého připojení a chytrých telefonů. Když se chcete sejít s přáteli, stačí si vyměnit smsku, pozdravy z dovolené sdílíte na sociální sítě, máte-li toho na srdci více, přihlásíte se na mail. Dávno minuly doby pevných linek, telefonních budek a pískání pod okny. Romantická vyznání se topí ve vodách internetu. Neztrácí se však přemírou technologií kus nezaměnitelného kouzla?

Vůně papíru

Kolikrát v životě jste seděli po boku maminek či babiček a poslouchali jste vyprávění z jejich mládí? Při vzpomínání nejednou nadešla chvíle, kdy vypravěčka zaloví ve skříni a vyloví objemnou krabici. Ta je plná fotek, uhlazených výstřižků a dopisů. Všechno osobitě voní a dodává vzpomínkám správnou atmosféru, dokreslí děj a historie je nám tak nějak blíž. Pečlivě uchovaná krasopisná vyznání lásky jednomu zkrátka učarují. Jakou váhu oproti nim má několik řádků vyťukaných do klávesnice?

Zpět s dopisy

Nikdy není pozdě vrátit kus starých dobrých časů zpět. Dohodněte se s partnerem, kamarádkou či vzdálenějším příbuzným a místo emailu si začněte vyměňovat dopisy. Jednou budete mít krásnou vzpomínku, kterou budete moci ukazovat potomkům. Navíc zažijete příjemné očekávání při každém otevření domovní schránky. Kdy vám naposledy do schránky přistálo něco víc než vyúčtování a letáky? Neumíte psát tak krásně jako naši předci? Nevadí, kreativitě se meze nekladou! Ozdobte svá psaní veselými samolepkami, přiložte fotografie, použijte barevné obálky. Právě ty zapříčiní radost z dopisu ještě dříve, než ho příjemce vůbec stačí otevřít. Neváhejte posílat i drobnosti pro obveselení, při použití bublinkové obálky se nemusíme obávat poničení. Tvořte sobě i nejbližším důvody k úsměvu každý den. Snažme se vyplnit si naši vlastní vzpomínkovou krabici.

Napsat komentář