Bytový textil mění naše bydlení nejrychleji a nejlevněji

Chcete se konečně pustit do proměn svého bydlení, máte na to čas, ale chybí vám finance? Jděte na změnu chytře. Neměňte hned nábytek. Vsaďte na změny bytového textilu.

Útulnější domov díky většímu soukromí

Vidíte si se sousedy do oken? Bez záclon to rozhodně nepůjde. Staré záclony, mnohdy v nesprávné délce, však parádu neudělají ani v interiéru. Nejde přitom o „soutěž“ ve shánění co nejvíce vzorovaných záclon. Právě naopak. Velkým hitem dneška jsou často záclony bez vzoru. Ty se hodí i do velice minimalistických interiérů. Nepoperou se vzhledově se závěsem, se stylem vašeho zařízení, a dokonce je lze využít i jinak než jen na okno. Třeba s nimi vykouzlíte romantický závěs kolem postele i decentně předělíte velký otevřený prostor.

Ujednoťte barvy a vzory bytového textilu

Každý interiér by měl mít spojovací prvek. Nejčastěji to je právě bytový textil, který spolu s dalšími doplňky ladíme do jednotných barev, případně si hrajeme s valérami některé barvy, s několika málo barvami, či decentně přidáme i nějaký ten vzor. Ideální je najít spojovací prvek v rámci celého bytu. Některá z barev se může ve významném zastoupení objevovat skutečně v každé místnosti. Zkuste třeba tmavě modrou. Je decentní, není nudná a skvěle si rozumí s jinými barvami.

Povlečení hravé i stylové

V ložnici a v dětském pokojíku se vyplatí zapřemýšlet i nad změnou povlečení. Dobře se vyspat potřebuje každý z nás. Povlečení, které se nám líbí, je jednou z cest k lepšímu spánku. Dále si musíme též dobře vybrat materiál povlečení. Chladivější se hodí v létě, hřejivější v zimě. Dětem pak uděláme radost výběrem povlečení s různými dětskými motivy. Může jít o hrdiny z pohádek i oblíbené motivy odkazující na hobby dětí. K tomu lze přidat i další dekorace pro děti. Velkou změnu za pár korun udělají třeba samolepky na zeď.

Napsat komentář