Chcete investovat, ale nemáte na kontě miliony? Nakupujte zlaté mince!

Efektivně zhodnotit své finanční prostředky je kumšt, který nedokáže každý. Pokud toužíte po pěkném výnosu, ale zároveň nechcete nic riskovat, pak je pro vás nejlepší volbou uložit své peníze do zlata. Možná si říkáte, že levnější a jednodušší způsob je zřízení nějakého investičního produktu v bance nebo založení stavebního či jiného spoření. Jsou to jistě také možnosti, ale nákupem zlata budou vaše peníze v bezpečí a oproti spoření, kde je většinou nízký úrok, dosáhnete také vyššího zhodnocení. Pojďte si přečíst, jaké jsou výhody této ceněné komodity.

V čem spočívá výhoda investičního zlata

Investování do zlatých slitků je daleko bezpečnější než například do cenných papírů. Zlato má totiž stálou cenu, nepodléhá inflaci a to z něj dělá výhodnou investiční komoditu. Jedná se o nejcennější a nejrespektovanější kov už po tisíce let a na rozdíl od jiných platidel neztrácí svou hodnotu v čase. Co investory také snadno přesvědčí k nákupu, je fakt, že se na tento artikl nevztahuje DPH a u fyzických osob ani daň z příjmu. To platí za předpokladu, že zakoupené slitky či mince splňují podmínky pro osvobození od daně uvedené v Zákoně o dani z přidané hodnoty.

Pro koho je investování do zlata vhodné

Aby člověk mohl uložit své prostředky právě do zlata, potřebuje disponovat určitým obnosem peněz, se kterým nemá do budoucna žádné plány. Nemá smysl nakoupit zlato a za pár měsíců se jej snažit opět prodat – jde spíše o investici na několik let. Nemusíte se ale bát, není nutné, abyste byli milionáři. Pokud máte k dispozici volných několik stovek tisíc, můžete je investovat do zlatých mincí. Od velikosti, ryzosti a váhy těchto artiklů se pak odvíjí jejich tržní cena. Máte tedy na výběr mezi dražšími a levnějšími variantami.

Napsat komentář