Cigareta vykouřená ráno na lačno je nejhorší

smoking-1111975_1280

Asi každý kuřák zná ranní scénář, kdy sotva rozlepí oko, už hledá zapalovač a cigarety. Přece si nebude kafe dávat bez „tuberyho tyčinky“. O škodlivosti kouření bylo již napsáno mnoho, proto o tom není pochyb. Ovšem bylo zjištěno, že největšími hřebíky do rakve každého kuřáka jsou právě cigarety vykouřené ráno po probuzení.

Kuřáci, kteří si neodepřou ranní cigaretku, onemocní mnohem častěji rakovinou krku, plic, hlavy, než ti, kteří si cigaretu zapálí až později během dne. Riziko je až 2x vyšší, jestliže si kuřák zapálí cigaretu půl hodiny od probuzení a 1,5x vyšší, zapálí-li si cigaretu do hodiny od probuzení. Ruku na srdce, většina kuřáků sahá po cigaretě ihned – do několika málo minut.

Co vše způsobuje ranní cigareta?

U těchto kuřáku byla zjištěna vyšší hladina nikotinu v krvi a samozřejmě i další tabákové toxiny. Je-li ve vašem zájmu prevence rakoviny, pak si prostě ranní cigaretu budete muset odpustit. Nabízí se i další řešení v podobě elektronických cigaret, které nejsou sice nic moc pro vaše zdraví, ale rozhodně nejsou takové peklo, jako běžné cigarety. Rakovina není jediné, co kouření na lačno člověka ohrožuje.

joyetech-delta-16-cerny

Mimo jiné taková ranní cigaretka zhoršuje stav žaludku a zvyšuje tudíž riziko vzniku žaludečních vředů. Žaludeční vředy jsou v současné době velmi častým onemocněním, takže se skutečně nevyplácí dráždit bosou nohou vosí hnízdo. Mimo jiné řada kuřáků už většinou problémy se žaludkem má, takže si moc nepomáhají, ale naopak škodí. Nedokážete-li si kouření odepřít, pak zvolte raději clearomizéry joyetech pro elektronické cigarety.

Odér z úst je dalším nepříjemným mínusem ranní cigarety a bohužel ani čištění zubů či žvýkačka mnohdy příliš nepomůže zbavit se zápachu. Vám to možná nevadí, ale těm, na které mluvíte rozhodně ano, zvlášť pokud se jedná o zaryté nekuřáky.

Napsat komentář