Jak vybrat herní PC, abyste si na něm zahráli i nové střílečky?

Výkonná grafická karta, procesor vyšší třídy, rychlá operační paměť, SSD disk a konektivita. Přesně takové jsou kladeny nároky na herní počítače. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství možností, které se liší nejen parametry, ale také cenou. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při výběru, abyste neprohloupili.

Předtím, než vůbec herní PC koupíte, byste si měli ujasnit, jak často chcete hrát, jestli jsou hry náročné a podobně. Pamatujte i na budoucnost, protože vývojáři své hry zdokonalují, a tím pádem požadují mnohem lepší herní počítače.

Levné kancelářské počítače nejsou trefa do černého

Zapomeňte na kancelářské sestavy, které jsou určené pouze pro práci s textovými editory, internetovými prohlížeči, účetními programy a podobně. Vůbec nejsou uzpůsobené pro hry, protože nedisponují dostatečně výkonnou grafickou kartou.

Ceny jednotlivých počítačů se liší, a to v závislosti na tom, jak jsou vybavené. Herní PC sestavy vás vyjdou na několik desítek tisíc korun, zatímco kancelářskou variantu seženete i do deseti tisíc korun. Ujasněte si tedy, kolik jste ochotni do počítače investovat, protože vás může vyjít na dvacet, ale i sto tisíc korun.

Základní parametry herního počítače

Co všechno by měl tedy herní PC nabízet? Jednou z nejdražších komponent je bezpochyby grafická karta, která je však i velice důležitá, neboť určuje grafický výkon. Ovlivňuje plynulost hraní, načítání jednotlivých scén a podobně. Na trhu s grafickými kartami působí dva hlavní velikáni, a to NVIDIA a AMD.

Dále se zaměřte na procesor, jenž by měl být dostatečně výkonný, aby nebrzdil grafickou kartu. Pokud si říkáte, že když zvolíte silnější grafickou kartu, tak můžete do počítače namontovat slabší procesor, jste na omylu. Je nezbytné dosáhnout jakési rovnováhy.

Operační paměť by měla být alespoň 16 GB, pro náročnější hráče je lepší 32 GB, případně 64 GB. Namísto klasického HDD zvolte rychlejší SSD disk.

Tak neváhejte a vyberte si herní PC, které vám bude vyhovovat po všech stránkách.

Napsat komentář