Krásný úsměv díky fixním rovnátkům

teeth-1652976_1920

Dokonalý úsměv je neodmyslitelně spojený s krásnými, rovnými a bílými zuby. Tohoto ideálu chce také v současné době dosáhnout co nejvíce lidí, jejichž kroky směřují k ortodontistům. Zájem o rovnátka rok o roku roste, podle odborníků se perfektním chrupem, bez nutnosti zásahů, může pochlubit jen zhruba 15 % Čechů. Ortodontická léčba může pomoci pacientům s předkusem, zkříženým nebo otevřeným skusem, vychýlenými a pokřivenými zuby a s nejrůznějšími vadami čelisti.

Rovné zuby-cesta nejen ke kráse

Rovné zuby jsou velmi často spojovány především s estetickou stránkou. Krásný úsměv je opravdu snadnou cestou k vyššímu sebevědomí. Rovné zuby sebou však přináší celou řadu dalších předností, včetně správné artikulace a snadnějšího kousání a žvýkání potravy. Ortodontická léčba souvisí také se zdravotními přínosy. Se srovnáním zubů dochází k menší pravděpodobnosti vzniku zubního kazu, zuby jsou méně náchylné k zánětu dásní a poškození úrazem, je u nich také menší pravděpodobnost vzniku parodontózy. Rovné zuby se lépe čistí a méně se na nich zachytává plak. Rovné zuby jsou tedy nejen ideální cestou k perfektnímu úsměvu, ale také ke zdravému chrupu.

Rovné zuby v každém věku

I přesto, že si někteří lidé spojují rovnátka především s dětskými pacienty, obliba rovnátek u dospělých pacientů je na čím dál tím větším vzestupu. Ortodontická léčba je možná v kterémkoliv věku. Pro úspěch léčby tedy není rozhodující věk, ale zdraví zubů, dásní a podpůrných tkání.

Fixní a neviditelná rovnátka

Fixní rovnátka jsou nejúčinnějším řešením zmírnění a v mnoha případech také úplného vyřešení nerovností zubů. Pokud je pro vás nepředstavitelná představa klasických fixních rovnátek, nabízí se také možnost neviditelných foliových rovnátek.

Fixní rovnátka

Vnější fixní rovnátka tvoří ocelové zámky, které jsou spojeny tenkým drátkem. Zámky se napevno lepí na vnější stranu zubů, k rovnání zubů dochází díky postupnému utahování drátku. Délka ortodontické léčby je velmi individuální, pohybuje se mezi 1 až 2 roky.

Neviditelná foliová rovnátka

Jak už název napovídá, neviditelná foliová rovnátka jsou téměř neviditelná. Což je jedna z jejich největších předností. Neviditelná rovnátka patří k nejmodernějším možnostem srovnání zubů. Tato individuální rovnátka jsou vyrobena z hladkého, pohodlného, průhledného plastu, který se umísťuje přes zuby. Na rozdíl od klasických fixních rovnátek, neviditelná rovnátka neobsahují kovové zámky ani drátky. Délka ortodontické léčby je opět individuální, nejčastěji trvá 2 roky.

Přednosti neviditelných foliových rovnátek

Neviditelná rovnátka jsou vyrobena pacientovi na míru. Pacientovi se vyrobí několik sad individuálních průhledných folií, které nabízí minimální zásah do každodenního života. Folie se pravidelně mění po dvou týdnech. Folie jsou vyrobeny tak, aby s každou výměnou posunuly zub o půl milimetru. Kromě estetického hlediska je další předností neviditelných rovnátek, že jsou snímatelná. Je možné je tedy odložit při jídle nebo čištění zubů, je však velmi důležité, abyste je neodložili na více než 2 hodiny denně pro docílení žádoucího výsledku.

O rovných zubech, které udělají obrovskou službu vašemu úsměvu, nemusíte jen snít. Navštivte ortodoncii kliniky Mediestetik a připravte se na velkou změnu.

Napsat komentář