Letní vs. zimní svatby: Svatební šaty pro různé sezóny

OlcayErtem / Pixabay

Svatby a léto? Ideální kombinace. Jenže ne na všechny vyjde letní termín nebo chtějí jednoduše zimní svatbu. Zajímalo by vás, jak by se měly lišit svatební šaty pro letní a zimní svatby? Zvažujete zimní svatbu, ale nevíte, jak se na ni obléct? Máme pro vás hned několik tipů!

Letní svatební šaty

Proto pro letní svatby sáhněte po materiálech, jako je šifon, nebo tenká krajka. V těchto materiálech vám bude příjemně. Jestliže je to váš styl a budou takové šaty lichotit vaší postavě, pak se nebojte sáhnout po šatech s hlubokým výstřihem na zádech či s vyšším rozparkem. Nejlépe vám bude v šatech s krátkými rukávy či bez ramínek. Ideálním vzorem pro letní svatební šaty jsou květinové vzory či krajka nebo lehké třpytivé zdobení. Tyto vzory dodají vašim šatům romantický letní nádech.

Co se týká doplňků, věřte, že méně je někdy více. Kombinujte proto své svatební šaty s jednoduchými šperky. Jestliže plánujete zahradní svatbu, zapřemýšlejte i nad květinovým věncem do vlasů. Pokud toužíte po závoji, volte kratší závoj z lehkých materiálů.

akadarcee / Pixabay

Zimní svatební šaty

Zimní svatební šaty si naopak žádají teplejší materiály, které vás zahřejí. Vybírejte ideálně šaty z materiálů, jako je samet, brokát nebo hustší krajka. Nebojte se ani vrstvení. Při zimní svatbě své šaty doplňte bolerkem či přehozem. Rozhodně se hodí volit dlouhé rukávy, které vás jak zahřejí, tak vám přidají na eleganci. Zimní svatební šaty budou vypadat skvěle s bohatším zdobením, jako jsou perly či kamínky. Co se týká střihů, místo hlubokých výstřihů a rozparků volte plnější a delší sukně.

Zimní svatby jsou skvělou příležitostí pro teplé doplňky jako jsou elegantní šály či dlouhé rukavice. Nejdůležitější je samozřejmě, abyste se v šatech cítila dobře. S tím vám pomohou svatební šaty ušité na míru. Dohodněte si proto nezávaznou schůzku u pražském zakázkovém krejčovství Kaya The Tailor.

Napsat komentář