MiddleCap.help pomáhá těm, kteří to nejvíce potřebují

Co dělat s penězi, když jich máte opravdu hodně? Mnozí majetní, ať už jde o soukromé osoby, nebo firmy, pochopí, že nejvíc uspokojující je, když těmi penězi můžete pomoci druhým. Těm, kteří pomoc opravdu potřebují a sami ji najít nemohou. Třeba dětem.

Stejnou cestou se vydává i společnost MiddleCap, realitní holding s aktivitami na Slovensku, v Česku, Anglii a Německu, za nímž stojí Miroslav Výboh. MiddleCap pomáhá v různých oblastech, v rámci své nadace MiddleCap.help. Velmi se zaměřuje například na děti.

Vzdělávání a podpora talentů

Ne všechny děti mají to štěstí, že se mohou vzdělávat a rozvíjet své koníčky tak, jak by si přáli. MiddleCap.help jim to umožňuje. Po tři roky podporoval Dětskou univerzitu, díky níž se děti ve věku 9 až 14 let mohly vzdělávat a rozšiřovat si obzory.

Pomoc malým pacientům

Mysleli i na malé nemocné pacienty. V době covidu nebyl dostatek roušek, a tak nadace udělala maximum pro to, aby je získala ze zahraničí spolu s dalším zdravotním materiálem. Vše bylo distribuováno do nemocnic po Slovensku.

V Národním ústavu dětských chorob v Bratislavě se MiddleCap podílel na tvorbě Terapeutického hřiště, které obsahuje například makety diagnostických přístrojů. Děti si na tomto terapeutickém hřišti mohou prohlédnout, co je čeká, aby lépe zvládaly strach z neznáma.

Zdravotnictví jako nezbytný pilíř

Na oblast zdravotnictví se MiddleCap zaměřuje ve velkém. Velkou pomoc nabídl v období covidu, na zdravotnictví nadace vyhradila 500 000 eur. Společně s divadelními dílnami z Trnavy a Martina například zajistily výrobu speciálních operačních obleků, jichž byl nedostatek. Seniorům daroval respirátory.

Kromě toho nadace podporuje také umění. Je například partnerem mezinárodního festivalu klasické hudby a jazzu Hudba Modre. Více o jejích aktivitách najdete na webu nadace, u některých svých projektů hledají nápady, které by mohli podpořit.

Napsat komentář