Miroslav Výboh: Slovenský lobbista, který se dostal do světa Ferrari

Bývalý honorární konzul Monaka Miroslav Výboh byl v srpnu 2021 Národní kriminální agenturou NAKA obnoven z korupce a úplatkářství. Podle všeho je zapleten do korupční kauzy Mýtnik, která se týká IT zakázek pro finanční správu.

Ve své kariéře je velmi úspěšným mezinárodním podnikatelem. Mimo jiné řídí společnost MIddlecap, která vlastní síť optik Fokus, v minulosti působil jako předseda dozorčí rady společnosti Willing a také společnosti AMW. Schopnosti a znalosti, jež získal studiem ekonomie, mu rozhodně nelze upřít.

Své bohatství vystavuje zejména ve světě

V minulosti žil částečně na Slovensku, částečně v Monaku. Ostatně na rodném Slovensku svůj majetek příliš na odiv nedával, známý je především v zahraničí, a to díky orientaci na svět Ferrari. Sbírá vozy této luxusní značky, a kromě toho také jezdí závody se svým Ferrari Challenge.

K závodění přivedl i svého syna Matúše a oba dva jsou dost úspěšní. Jako jezdci byli prezentováni dokonce na oficiálních webových stránkách Ferrari, mají spoustu známostí v závodním světě. Tyto závodní aktivity však stojí nejen spoustu peněz, ale i úsilí. Syn Matúš prozradil, že Miroslav Výboh tráví denně tři hodiny v posilovně a fyzickým tréninkem, aby byl na závodění připraven. Peníze někdy k dosažení cíle nestačí.

Mezinárodní zatykač závodění komplikuje

Mezinárodní zatykač vydaný na Výboha však jeho závodní aktivity komplikuje. Od jeho vydání se skrývá v zahraničí, na konci roku 2021 se médii prohnala jeho fotka z luxusní restaurace v Dubaji, kterou zveřejnil na sociálních sítích jeho přítel Charles Leclerc. Jelikož Spojené arabské emiráty nemají se Slovenskem uzavřenou dohodu o vydávání a tamní panovnická rodina chrání spřízněné lidi, Výboh je tam zřejmě v bezpečí. Na Slovensku se zatím rozhoduje o jeho obžalobě, úkon odmítl vykonat soudce Roman Púchovský, protože se s Výbohem dlouhé roky přátelí. Interpol zároveň oznámil, že se snaží Výboha z Dubaje získat. Celé se to ale může táhnout dost dlouho. Jedno je však jisté, proces určitě ovlivní působení Výboha v závodních kláních.

Napsat komentář