Na co si dát pozor v autoservisu?

Na autoservis je potřeba být spoleh. Není to tak? Poškození auta je už tak velmi nepříjemná záležitost, kterou chceme mít co nejdříve za sebou. Tyto tipy vám pomohou ušetřit nejen svoje auto ale také peněženku. Všichni víme, jak umějí být autoservisy nákladné.

Autorizovaný x Neautorizovaný

Rada hned na začátek – s novým vozem doporučujeme raději autorizované servisy. Konkrétní značka auta, na kterou se specializují, vás může vyjít mnohem levněji. Neautorizované servisy by sice měly umět se všemi vozy, specifickou záhadu ale mohou mnohem větší problém objevit. Natožpak shánět nové díly.

Objednávka

Do každého servisu před příjezdem zavolejte. To je nepsané pravidlo. Závadu pak při předávání sepište opravdu důkladně. Naprosto nejlepší je, když se mechanik v autě před vámi projede a závadu ucítí na vlastní kůži. Popište také zabezpečení vozidla a nezapomeňte na techničák a servisní knížku.

Zakázkový list

V autoservisu by vám měli připravit zakázkový list, kde jsou sepsány všechny objednané opravy. V žádném servisu nedoporučujeme ústní domluvu. Mít vše na papíře je zkrátka lepší pro obě strany. V listu by měl být uveden stav tachometru, paliva a přibližná cena. Předem se také domluvte na ceně náhradních dílů.

Samotná cena

V autoservisu jde utratit velmi hodně peněz, to všichni víme. Chtějte vědět i odhadovanou cenu, i když se o ní ta finální bude lišit. Určitou představu vám to dá. Každé navyšování pak chtějte předem konzultovat. Jen tak budete mít maximální přehled.

Pro více informací o kvalitním servisu přejděte na http://www.autotriopraha.cz/.

Napsat komentář