Pilotní průkaz si lze rozšířit o akrobatické lety nebo o noční létání

1

Rozšířit si leteckou licenci pro pilotování letounu nebo vrtulníku je možné o několik možností. Adrenalin přinesou akrobatické lety. Poměrně nevšední je i noční létání. Nejprve je ale dobré vědět, jak se vlastně stát pilotem letounu nebo vrtulníku. Získání průkazu soukromého pilota pro soukromé účely vyžaduje zhruba 45ti hodinový výcvik. Pro úspěšné absolvování zkoušky je potřeba také nastudovat teorii, ta však probíhá z větší části formou samostudia. Případné nejasnosti jsou probírány průběžně s instruktorem během konzultací.

letoun

Podmínky pro splnění

Pro získání průkazu musí být jeho účastníkům minimálně sedmnáct let. To je rovněž i podmínkou pro složení zkoušky k jeho získání. Letecká škola nabízí dále rozšiřování těchto průkazů například o již zmíněné noční létání.

Na toto rozšíření je potřeba dalších 15 hodin výcviku praxe a minimálně 5 hodin teorie. Letecká škola dále rozdělila tento typ výcviku na výcvik v letu podle přístrojů (zabere zhruba 10 hodin času) a výcvik nočních letů (zhruba 5 hodin výcviku). Podmínkou pro tento noční výcvik je mít nalétáno minimálně 100 hodin, z toho pak 60 hodin jako velitel letounu nebo vrtulníku a alespoň 20 hodin navigačních letů.

2

O tom, jak se stát pilotem, již bylo několik informací řečeno. Rozšířit si tento průkaz pilota pro soukromé účely můžete o noční létání, se kterým můžete létat v noci bez ohledu na to, jaké je aktuální roční období.

Napsat komentář