Teambuilding: Jak na jeho efektivní realizaci

LIDL-konference-2016-Praha-20

Když se řekne teambuilding, spoustě lidí se vybaví příjemný večer strávený v nějaké restauraci anebo hotelu v alkoholovém opojení. Bohužel to takto u mnohých firem funguje a zaměstnavatelé se neustále diví, že tým není schopen dobře spolupracovat a celkové pracovní výsledky nejsou takové, jaké by měly být. I proto se vyplatí soustředit se na kolektiv poněkud profesionálněji. Samozřejmě není tmelení party o tom, že by lidé trávili dlouhé chvíle někde při studiu, nicméně je třeba zaměřit se přesně na potřeby jednotlivců a jejich spolupráci s ostatními. Jak na to? Poradíme vám v následujících řádcích.

Zaměřeno na potřeby kolektivu

Každá skupina lidí má úplně odlišné potřeby. U teambuildingu je nezbytné k těmto aspektům přihlédnout. Pokud se jako majitel firmy pouze snažíte své podřízené odměnit za jejich vysoké pracovní výkony a maximální nasazení, bohatě postačí event, při němž se budou bavit. Optimální je naplánování společné projížďky na kolech či koních. Výborné jsou i plavení se po řece anebo horská turistika. Jestliže se kolektiv potřebuje vzdělávat, je třeba vše promyslet a nenásilně spojit program s večerní grilovačkou nebo jinou oddechovou aktivitou. Naopak zaměřit se vyplatí i na skupiny zaměstnanců, jež právě vznikají. U těch je nutné pomocí specifických aktivit zapracovat na prohloubení vztahů a důvěry.

LIDL-konference-2016-Praha-10

S důrazem na příjemné prostředí

Jak u teambuildingu, tak i u pořádání konferencí je zapotřebí dbát na prostředí, v němž akce probíhá. Musí být důstojné a na pohled elegantní. Nikomu se nechce sedět v zakouřených starých prostorách. Stejně tak je myslete i na ubytování v případě delších pobytů. V neposlední řadě se soustřeďte i na občerstvení. Gastronomické speciality se jistě pozitivně projeví na náladě všech zúčastněných.

Program šitý na míru

Že máte strach z efektivní realizace teambuildingu? Vy přece nic dělat nemusíte! Stačí se obrátit na služby eventové agentury Benchmark s.r.o. Ta je pro mnohé synonymem i pro hostesky Praha a další služby.

Napsat komentář