Plynové vzpěry – malí pomocníci s velkou silou

Plynové pružiny poslouží všude, kde je třeba nadzvedávat těžká břemena. Jedná se o nenápadné součástky, které nacházejí využití ve všech možných odvětvích. Poprvé začaly být využívány v automobilovém průmyslu ve druhé polovině 20. stol. Vzpěry jsou složeny z ocelového válce, který je natlakovaný plynem, a tzv. pístnice, jež je utěsněna tak, aby neunikl plyn a neztratil se potřebný tlak. Pojďme se podívat, jak tyto součástky fungují a kde je sehnat.

Typy plynových pružin

Plynové vzpěry se rozlišují na několik typů v závislosti na principu jejich konstrukce. Tlačné pružiny mají válec naplněný dusíkem. Ve válci vzniká tlak, díky kterému je pístnice vytlačována ven. Tam, kde není tolik prostoru, abychom mohli využít tlačnou plynovou vzpěru, je možné použít plynovou pružinu tažnou. Ta funguje na opačném principu, kde je pístnice vtažena do válce díky stlačenému plynu. V případě, že vzpěru potřebujeme mít ustálenou v jedné poloze, použijeme plynovou pružinu s blokací. Ten typ disponuje ovládacím kolíkem, který otevře pístní ventil a umožní tak vysouvání a zasouvání pístu. Jakmile je píst v poloze, ve které ho chceme mít, ventil uzavřeme. Po uzavření ventilu se plynová blokovatelná vzpěry chová jako pevná nebo pružná vzpěra. Podle toho, zda je blokace nestlačitelným olejem nebo stlačitelným plynem, rozlišujeme vzpěry s pružnou blokací (v případě dusíku) a tvrdou nebo extra tvrdou blokací (v případě oleje).

Nabídka kvalitních plynových vzpěr a dalších průmyslových nástrojů

Jestliže si nevíte rady, kde sehnat profesionální plynové pružiny, navštivte webové stránky společnosti Eckold. Tato firma nabízí plynové pružiny všech typů. V případě nejasností vám poradí a doporučí produkt, který se přesně hodí pro vaši práci. V nabídce společnosti naleznete také různá zařízení, jež se hodí do průmyslové výroby. Pokud potřebujete přístroj, který vám pomůže s regulací průtoku vzduchu nebo kapaliny, zaměřte se na solenoidové ventily. Pakliže hledáte profesionální provzdušňovací systém vhodný do různých typů nádrží, společnost Eckold vám nabídne vhodná membránová dmychadla.

 

Napsat komentář