Romantika v přívětivém přírodním prostředí s létem nekončí

Oddávat se letním radovánkám s přicházejícím podzimem logicky nejde tak jednoduše, ovšem ani lehounce sychravé dny a nižší teploty romantické duše, sportovně založené rodiny i celé turistické oddíly neodradí od výprav do přírody. Poznávání české historie spojené s cyklistikou, turistikou a opékáním buřtů je možné i v podzimním období. Čas, kdy se stromy zabarvují do neskutečně pozoruhodných barevných odstínů, v lese to voní houbami a navlhlým jehličím, doma nás čeká vyhřátá chatička a v jídelně kus žvance – taková lákadla musejí přitáhnout i zatvrzelé vyznavače zimního „gaučingu“.

Vyzrajte na zimní lenivost podzimní aktivitou v přírodě

Nenechte se zmást občasným deštivým počasím, přemluvte svoji línější drahou polovičku nebo kamarády z mokré čtvrti a užijte si podzimu v přírodě. Zázemí znaveným turistům poskytují chatky na Máchově jezeře. Vyspí se v nich jak rodina s dětmi, tak početná skupina kamarádů nebo parta ze třídy, která vyrazila již začátkem školního roku na školu v přírodě. Příznivé ceny, samota podpořená skvělým zázemím, útulné ubytování, možnost stravování i zapůjčení si sportovních potřeb vytvářejí pohodovou atmosféru pro zamilované páry, romantiky na cestách i aktivní seniory.

Cyklistika, turistika, houbaření = romantika

Co nabízí populární Máchovo jezero: ubytování, klid, trampskou atmosféru s jistotou teplé sprchy, výtečného jídla i pití, střechy nad hlavou a možnost případného usušení mokrých svršků. Netrapte se depresemi s příchodem podzimního, nevlídného období a vyzrajte na ně pobytem v přírodě. Komu nevyhovuje cyklistika s pláštěnkou, turistika v zablácených holínkách, může využít bohaté nadílky hub. Vybavte se košíky (případně nůší) a doražte k Máchovu jezeru. Kdo v kraji Karla Hynka Máchy nikdy nebyl, určitě si jej na podzim zamiluje pro božský klid, čisté ovzduší, výhledy na zvrásněné kopcovité okolí i klidnou jezerní hladinu.

Napsat komentář