Po celé Praze přibývají nové kanceláře

trimaran1

Možná jste si všimli, jak po celé Praze vznikají administrativní centra. Nové moderní budovy lze zpozorovat snad ve všech částech hlavního města, v některých už si jde kanceláře pronajmout, jiné teprve čekají na dokončení.

Kanceláře v Praze jsou dlouhodobě žádaným artiklem a podnikatelé si v dnešní globální době čím dál více uvědomují, že na ně zde čeká více příležitostí. Praha je známým pojmem i v zahraničí, sídlo zde tedy otevírá dveře do světa. To je podle všeho důležité zejména pro firmy z oblasti IT, farmacie a specializovaných služeb, které mají o pronájem kanceláří v Praze zájem nejčastěji.

Plány na letošní a příští rok vyrovnávají loňský výkyv

Loni bylo na trh dodáno pouze 33 400 m2 nových pražských kanceláří, firmy si přitom předpronajaly 41 000 m2. Plány na letošní a příští rok tedy počítají s tím, že tento nepřirozený výkyv vyrovnají. Zatím poptávka stále převyšuje nabídku, ovšem do konce roku 2018 by se to mělo změnit. Vznikne 450 000 m2 kancelářských prostor, 330 000 m2 z toho už je ve výstavbě.

Zájem o kanceláře v Praze stabilně roste, což dokazují i letošní čísla. Máme za sebou teprve polovinu roku, přesto už je předpronajato 51 000 m2. Developeři se ze všech sil snaží nasytit trh, angažují se i zahraniční finanční skupiny, především ty slovenské.

Visionary, Praha 7 Holešovice, Argentinská
Visionary, Praha 7 Holešovice, Argentinská

Kancelářská centra rostou v centru i na okraji

V nových kancelářských budovách si přijdou na své všichni. K dispozici budou jak obrovské kanceláře vhodné jako open-space, tak menší místnosti. Ve stavbách bývají centrální recepce, výtah, terasy s krásným výhledem, ochranka a mnohé další samozřejmosti dnešní doby. Například budova Visionary v Praze 7 Holešovicích počítá s prosklenou fasádou, díky níž bude uvnitř dostatek světla a sníží se spotřeba elektřiny za svícení.

Palmovka Open Park, Praha 8 Libeň, Voctářova
Palmovka Open Park, Praha 8 Libeň, Voctářova

Kanceláře v centru jsou pochopitelně dražší, dostáváme se až na částky 19 euro za m2 na měsíc, zvolit levnější variantu v okrajovější části ale určitě není na škodu. Dostat se do centra je mnohdy otázkou několika desítek minut. Třeba administrativní projekt Palmovka Open Park roste velmi blízko pražského okruhu, který zajišťuje dobrou dopravní dostupnost.

Chcete-li se o nových kancelářských prostorech dozvědět více, podívejte se na web PragueOffices.com.

Napsat komentář