Pracovní oblečení pomáhá a chrání

Bez ochranných pracovních oděvů se neobejde vykonávání celé řady profesí. Chrání stavebníky, zdravotníky, dopravní specialisty, pracovníky v průmyslu, kovovýrobě i strojírenství. Každého ale jinak.

Do samotné kategorie pracovního oblečení spadá celá škála oděvů. Nejznámější zřejmě jsou montérky a pracovní zástěry, s nimiž se setkáme jak u domácích kutilů, tak profesionálů. Dále jsou běžné pracovní kalhoty, vesty a bundy, kombinézy a pracovní trička. Speciální kategorií je termoprádlo, nepromokavé oděvy a pracovní pláště.

Ochrana před vysokými teplotami

Hlavní funkcí pracovního oděvu je ochrana jeho nositele. Pracovní oblečení chrání před nízkými i vysokými teplotami. Před vysokým žárem například chrání speciální zástěry a svářečské oděvy ušité z materiálu, který se stykem s ohněm zuhelnatí, a jsou jistotou toho, že oheň oděv a a jeho nositele nespálí.

Ochrana před prachem a nebezpečnými kapalinami

Před prachem, chemickými postřiky, nebezpečnými kapalinami, ale i viry (včetně koronaviru) zaměstnance nebezpečných provozů ochraňují odolné overaly, které se oblékají na základní pracovní oděv. Jejich předností je spolu s jejich nízkou vahou i propustnost vzduchu i vodních par.

Pracovní oděv a počasí

Pracovní oděv je však nutné vybírat i s přihlídnutím k počasí. V nabídce jsou pracovní oděvy zimní, letní a nepromokavé. Pro pracovníky na dopravních komunikacích jsou nutné reflexní neboli výstražné oděvy, které zvyšují viditelnost pracovníka v nebezpečném dopravním prostředí. Nepostradatelná ovšem jsou i klasická pracovní trička vyrobená z přírodních prodyšných a dobře savých materiálů.

Materiály pracovních oděvů

Co se ostatních materiálů týče, pracovní oděvy se nejčastěji vyrábějí také z polyesteru a polyuretanu. O nepromokavou vrstvu pracovních oděvů se většinou postará PVC. Průniku vody však zabrání i tzv. teflonová úprava.

Vybírejte na xfer.cz

Velký výběr pracovních oděvů najdete například na internetovém velkoobchodu s textilem xfer.cz (na internetu hledejte pod odkazem pracovní oblečení – Brno). V nabídce najdete zástěry, vesty, košile i reflexní bundy. Trička i kalhoty všech velikostí (S, M, L, XL, XXL, 3XL) a několika barev vhodná do různých provozů. Při výběru doporučujeme se řídit tabulkou velikostí, která je k dispozici přímo na stránkách velkoobchodu.

Napsat komentář