Proč jsou lahve s alkoholem lukrativní investicí?

Dluhopisy, akcie, kryptoměny. To jsou všechno investice, které jsou dobře známé. Co kdybychom vám ale řekli, že spoustu peněz můžete vydělat i na alkoholu?

Volné peníze byste rozhodně neměli nechat volně povalovat na vašem účtu. Nejenže postupně budou ztrácet svoji hodnotu, ale vy přijdete o možnost získat pasivní příjem nebo jejich hodnotu znásobit. V tomto článku vám přinášíme jeden originální způsob, kam investovat vaše peníze.

Investice do alkoholu

Jak nejlépe zhodnotit peníze? To je otázka, na kterou není jednoduchá odpověď. Možností je nespočet. My se ale podíváme na něco, co v posledních letech nabývá na velké popularitě. Jde o investování do lahví s alkoholem. A není se čemu divit, že je tento způsob investice tolik populární.

V některých případech totiž nepotřebujete ani tak vysokou vstupní investici. Stačí si na burze nebo v obchodě vyhlédnout vhodnou flašku s alkoholem a počkat, než jeho hodnota vzroste do raketových výšin. Nejlepším investice jsou ale zpravidla limitované edice. Ty jsou totiž velice rychle vyprodané a těm, kteří je stihnou zakoupit, nabízí možnost zajímavého zhodnocení v krátkém časovém horizontu.

Na co si dát pozor

Limitované edice totiž nekupují pouze investoři, ale také milovníci samotného alkoholu. Během krátké doby se tedy několik málo lahví rozletí po celém světě a zájemci, kteří přijdou pozdě, si budou muset připlatit. V některých případek i dvojnásobek nebo trojnásobek už po uplynutí několika měsíců od zakoupení limitované edice alkoholu.

Každá flaška alkoholu ale rohodně není dobrá investiční příležitost. Musíte umět dobře vybírat. A to nejen podle stáří, ale také druhu alkoholu nebo palírny. Cena některých lahví s alkoholem totiž po krátké době vystřelí už jen kvůli tomu, že vznikla ve vyhlášené palírně nebo lihovaru. To samé platí i o palírnách, které už dále nevyrábějí. Hodnota jejich výrobků proto může být opravdu vysoká.

Napsat komentář