Proč nakupovat u ověřených autobazarů ojetý vůz

snimek-obrazovky-2016-11-24-v-19-38-28-678x381

Váháte, zda koupit auto v bazaru nebo od soukromníka? Ojetý vůz je třeba náležitě prověřit, podíváme se na to nejdůležitější. Pokud nakupujete u soukromníka můžete sice ušetřit, ale také i narazit. Laik, který autům nerozumí je ve výhodě u renomovaného autobazaru, zejména s kupní smlouvou. Vymáhání záruky u soukromého prodejce je složité, komplikované a těžce domahatelné. Proto je zakoupení auta přes soukromý inzerát velmi rizikové.

Renomovaný autobazar v Olomouci

Dnes je doba inzerátů a lidé se snaží prodat úplně všechno. Za to renomovaný autobazar v Olomouci, Auto A1, má svá pravidla a jasně dané priority při výkupu vozidel. Riziko zakoupení nekvalitního auta ve špatném stavu hrozí mnohem méně. Autobazar klidně odmítne vykoupit automobily, které nemají vyhovující technický stav vozidla, stočený tachometr, jsou kradená nebo jinak právně nedořešená.

Pokud jde tedy o renomované autobazary, jako třeba autobazar Auto A1 v Olomouci, nepřevezmou kvůli zjevným závadám, odmítnutá auta se začnou objevovat v nabídce soukromých prodejců. Český člověk je tvor vynalézavý a tak se dají i zjevné technické vady velmi dobře rafinovaně zakrýt. Pak je nemusí odhalit ani velmi zkušený profík. Koupě ojetého automobilu přes soukromý inzerát je velké riziko.

Profík nebo laik

Jestliže jste profík, a o ojetém voze kupovaného modelu víte, kde má slabiny a na jaká místa se zaměřit, můžete jej výhodněji nakoupit. Na trhu ojetých vozů má každý z nich svá specifika. Autobazar sice určitě musí na prodeji auta vydělat, ceny některých aut proto mohou být o něco vyšší než u soukromých prodejců, ale pouze zkušený kupující si může troufnout nést rizika. Koupení prohlédnutého a pověřeného vozu přes ověřený autobazar je méně rizikové a takový vůz bude mnohem spolehlivější ve většině případů.

Jestliže ještě nemáte pojistku v době, kdy si poprvé odvážíte své auto, a auto se vám porouchá už cestou od prodávajícího soukromníka, jste celkem bez šance. Vymáhání záruky a vrácení peněz je obrovsky komplikované a abnormálně nákladné. Jestliže kupující neumí ojeté auto dobře po technické detailní stránce konkrétního modelu ohodnotit a nevezme-li sebou automechanika, je třeba snížit riziko a kupovat u ověřených autoservisů. Pokud potřebujete koupit ojetý vůz, obraťte se na odborníky v podobě certifikovaných autobazarů.

Napsat komentář