Šikovný nábytek vhodný i do malých bytů

Malé byty už dnes nejsou ničím výjimečným, právě naopak. Kvůli rostoucím cenám tří či dvou pokojových bytů si stále více lidí pořizuje spíše menší garsonky, které nejsou sice kdovíjak komfortní, ovšem na druhou stranu se dají sehnat docela levně.

Garsonka však nemusí působit jako klec. S vhodným vybavením a trochou toho fištrónu ji můžete nakonec proměnit v mnohem prostornější obydlí.

Místo na spaní

I malá garsonka se dá docela dobře obývat ve dvojici, když si ji dobře zařídíte. Hlavní je zařídit si spaní, které obvykle zabírá nejvíce místa. To se dá zařídit rovnou dvěma způsoby – rozkládací pohovkou a mezipatrem.

Rozkládací pohovka rozhodně není špatný nápad. Obvykle má navíc i speciální úložný prostor, kam se dá dát povlečení. Není proto problém ji používat během dne klasicky na sezení a jakmile půjdete spát, přeměnit pohovku na lůžko.

Mezipatro v bytě je také docela dobrým řešením. V podstatě se jedná o další poschodí. Realizace takovéhoto nápadu nebývá příliš drahá. Nahoru si dáte postel, která nijak nebude narušovat obytný prostor a získáte tak ložnici a obývák v jednom.

Praktické skříně

Největší problém bývá u malých bytů s prostory pro věci. Tradiční almary jsou dost velké, tlusté a často zbytečně překáží. Vestavěné skříně na míru jsou jejich přesným opakem, respektive mohou být. Záleží na tom, jak si nábytek necháte udělat.

Každý kousek je totiž originál vyrobený podle představ zákazníka. Je to z toho důvodu, aby nábytek do bytu pasoval přesně tak, jak má.

Klidně si tak můžete objednat vestavěné skříně do předsíně, obýváku nebo koupelny a vždy budou dopovídat vašim představám, a hlavně prostorovým a tvarovým možnostem každého jednotlivého pokoje.

Není pravda, že za nábytek na míru musíte dát za všech okolností více peněz než za již hotový produkt. Existuje spousta výrobců, co nabízí skříně na míru za velmi velkorysé ceny.

Napsat komentář