Velikonoční dekorace vtipně a nápaditě

Velikonoce již doslova klepou na dveře a přípravy s nimi spojené jsou v plném proudu. Ve většině domácností se peče velikonoční cukroví a pečivo a objevují se jarní a velikonoční dekorace. Jak ale vyzdobit byt nebo dům?

Velikonoce patří v Čechách k velmi oblíbeným svátkům a ať už jsou vnímány jako svátky jara či křesťanské svátky, mají svoje tradice a rituály, které mnoho lidí dodržuje dodnes. K nim patří také výzdoba domácností velikonoční dekorací. Chcete letos něco nového? Nechte se inspirovat.

Velikonoce v kuchyni

Velikonoční vajíčka a zajíčci jsou prostě klasika, ale provedení a způsob využití může být různý. Nápaditost pak ocení především děti, které si s kuchyňskými doplňky užijí spoustu legrace. Je libo kalíšek na vajíčko, salátový zajíc, silikonové formičky nebo kráječ vajíčka.

Velikonoční dekorace
Velikonoční dekorace

Vázy v barvách jara

Barevné odstíny zelené a žluté jsou typicky jarními barvami a během chvilky dokážou rozzářit pokoj. Pokud navíc vyberete vázu zajímavého tvaru a ozdobíte jarními květinami, zaručeně upoutá pozornost. Jestliže jste ale více konzervativní typ a barevné kombinace pro vás nejsou ty pravé, možná vás zaujme skleněná váza ve tvaru vajíčku nebo porcelánový zajíc. A pokud chcete být opravdu originální, můžete porcelánového zajíčka nahradit tím živým  .

Velikonoční věnce

Velikonoční věnce si získávají stále větší a větší oblibu, dnes se při jejich výrobě používají nejrůznější materiály. Zdobí je sušené nebo živé květiny, dekorační tráva a ani zde se nezapomíná na tradiční vajíčka.

velikonoční výzdoba
velikonoční výzdoba

Velikonoční vajíčka

Nechce se vám vyfoukávat, barvit, zdobit vajíčka anebo malovat kraslice? Nevadí, můžete je nahradit například dřevěnými nebo keramickými vajíčky.

Velikonoce máme většinou všichni rádi, možná i proto, že připadají na pondělí a my tím pádem nemusíme do školy nebo do práce a můžeme si tak prodloužit krásný jarní víkend. Ať už si svůj byt nebo dům vyzdobíte jakkoliv, nebojte se experimentovat. Jaro je přeci symbolem něčeho nového a hravého.

Napsat komentář