Vybavujete si ložnici? Nezapomeňte na stylovou šatní skříň!

Řešíte aktuálně uspořádání prostoru v ložnici? Pokud nemáte speciální šatnu jako extra místnost, bude nezbytné koupit funkční a stylovou šatní skříň. Její pořízení nemusí být vůbec jednoduché. Na trhu se totiž nachází spousta zajímavých modelů. Pokud nevíte, podle jakých kritérií byste měli vybírat tu nejlepší, jste na správném místě. Poradíme vám, na co všechno se vyplatí myslet, aby vám nakonec skříň skvěle sloužila a dokonale padla do prostoru ložnice.

Jaké typy šatních skříní existují?

Moderní šatní skříně dnes existují v několika podobách. Jestliže máte v ložnici dostatek prostoru a vhodně řešené stěny, vsaďte na vestavné skříně. Jejích hlavní předností je bezesporu fakt, že dokážou velmi efektivně splynout se stěnou a vytvoří celek, na který bude radost pohledět. Jejich cena je ale poměrně vysoká. Jestliže spíše fandíte rustikálnějšímu typu interiéru ložnice, vyplatí se sázka na masivní dřevo. Je maximálně pevné, bytelné a vzhledově dokonalé. Jakýmsi ekonomickým kompromisem je lamino. Skříně z něj také vypadají perfektně a nezaplatíte tak horentní sumy jako u dvou předchozích typů.

Nezapomínejte na funkční prvky

Určitě si také u skříně do šatny promyslete její uspořádání. Musí být maximálně funkční. Jinými slovy, když potřebujete konkrétní oděv, měli byste si jej pohodlně vzít a jít. Slouží k tomu především správně řešené šatní tyče a přihrádky. Výborné jsou i výsuvné bloky, případně mobilní police. Interiér skříně si tak můžete přizpůsobit kdykoliv dle aktuální potřeby. Vybírejte i kvalitní kování včetně pojezdů. Skříně s posuvnými dveřmi jsou vynikající do menších prostor, kde není místo pro otvírání křídel.

I vaše ložnice si zaslouží punc originálity

Na vzhledu jednoduše záleží vždycky. Šatní skříně nepředstavují žádnou výjimku, ač se na ně budete prakticky dívat pouze vy samotní. Zajímavé variace třeba s integrovaným zrcadlem si můžete vybírat na Dona-shop.cz.

Napsat komentář