Zakázková kovovýroba kleštin, upínačů a sklíčidel pro každou firmu

Aby se firmě dařilo produkovat špičkové výrobky, na něž je spolehnutí, potřebuje loajální zaměstnance, kvalitní materiály pro výrobu a také odpovídající technické vybavení. Pro hromadu strojírenských firem jsou jím i kleštiny.

Výrobní firmy mají často tendenci investovat spoustu peněz do velkých strojů a zapomínat na malé doplňky, které přitom hrají velkou roli. Příkladem jsou kleštiny a kleštinové upínače pro rychlou a snadnou výměnu obrobku.

Pevné upnutí tyčového materiálu či přířezu

Kleštiny se používají k upínání opracovávaného tyčového materiálu nebo přířezu. Objímají ho skutečně pevně, a tak pomáhají k vyšší stabilitě a přesnosti opracování. Ke stejnému účelu je samozřejmě možné používat i sklíčidla, ovšem ta jsou nepraktická v případě, kdy je nutné časté odepínání a upínání obrobku. Se sklíčidly trvá, s kleštinami je daleko rychlejší.

Podle typu konstrukce rozeznáváme tažné a tlačné kleštiny. V čem spočívá rozdíl? Kleština má odolné pouzdro, do nějž se zasouvá materiál či stopka nástroje, a na konci pouzdra je kužel. U tažných je kužel pouzdra vtahován do tělesa a u tlačných vtlačován do tělesa. Setkáte se také s kleštinami oboustrannými.

Podle čeho kleštiny vybírat?

Základním kritériem ke zvážení jsou pochopitelně rozměry. Dále byste měli vědět, zda chcete kleštiny používat na revolverových strojích a v automatech, případně bruskách, CNC frézkách atd.

Pokud nemáte s výběrem kleštin zkušenosti, obraťte se raději na profesionály. S výběrem vám pomůže například česká rodinná firma Koran Rankov, jejíž doménou je zakázková kovovýroba. Vyrábí především kleštiny a kleštinové upínače, dále přesné dílce pro jednoúčelové stroje a elektrotechnický průmysl. Nabídku kleštin najdete přímo na jejich webu, a pokud tam neobjevíte, co hledáte, určitě se neváhejte ozvat. Společně najdete řešení.

Napsat komentář