Zlato, stříbro, platina, paládium – do kterého drahého kovu dnes investovat?

Dříve spíše alternativní investice jsou dnes jednoznačně na špici. Nemovitosti i akcie se pokládají za rizikové, a tak se opět ve velkém investuje do drahých kovů, jako jsou zlato, stříbro, platina, paládium, ale též do diamantů.

Odpověď na úvodní otázku je jednoznačná – je to zlato. Jeho cena roste už od začátku pandemické krize a pravděpodobně se ještě letos dočkáme dalšího rekordu. Tento rok jsme přitom zažili již dva. Zlato je navíc výhodné pro nákup proto, že je jako jediné osvobozeno od DPH.

Nepleťte se, zlato není jen pro velké investory

Drobným střadatelům připadá zvláštní, že by si své vydělané peníze, peníze z dědictví a prodeje hodnotných věcí, měli ukládat do zlatých cihel. To je ale chybný pohled. Zlato není jen pro bohaté. Právě naopak. Nabízí jistotu, jak zachovat hodnotu peněz a nechudnout jen proto, že nemáme odvahu na rizikovější investice. Ty dnes navíc nedoporučují ani finanční odborníci. Rozhodně je dnes lepší vsadit na jistotu, kterou je zlato.

Jak investovat do zlata?

Kdo chce investovat do zlata, musí nakoupit zlaté cihly, tedy investiční zlaté slitky. Jinou plnohodnotnou alternativou jsou investiční zlaté mince. Ale pozor, zlaté cihličky s českým původem neseženete. Nevyrábí je žádná česká mincovna.

Na českém trhu se prodávají především zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Pokud jde o investiční zlaté mince, tradiční jsou rakouské Wienner Philharmoniker. Investičními mincemi nejsou pamětní numismatické mince z produkce našich mincoven. Jejich cena je totiž navýšená o uměleckou a sběratelskou hodnotu. Podobné je to u investic do jiných drahých kovů.

Bezpečný nákup investičního zlata může být i online

Investiční zlato prestižních značek prodává prodejna v Obecním domě, která provozuje rovněž informační webové stránky a e-shop Zlate-mince.cz. „Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let.“ Říká Pavel Trtík, ředitel společnosti. „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“

V době pandemie máte možnost investiční zlato nakoupit i online. Prodejna nabízí zajištěný a diskrétní nákup. Zlato posílá pojištěnou zásilkou.

Napsat komentář