Úvěr lze získat i splácet bez komplikací

Myslíte si, že nejlepší úvěr na trhu se vás nemůže v praxi nikdy nebude týkat? Nechte se přesvědčit níže uvedenými variantami, že i vy můžete dosáhnout na finančním trhu výrazně lepších podmínek. Důležité je však vaše odhodlání i trpělivost.

Jaké varianty přichází tedy v úvahu? Jedná se o následující uvedené možnosti:

Převedení půjčky k jiné bance

Jednou z možností, jak docílit optimálních podmínek vaší půjčky či úvěru, je převedení půjčky k jiné bance. Na finančním trhu není tento krok již dávno ojedinělým a podporuje i kvalitu konkurenčního prostředí, kdy se banky skutečně musí snažit vycházet svým klientům vstříc.

Například mBank nabízí podnětnou možnost, kdy zaručuje výhodnější nabídku půjčky, než jakou nabízí ostatní banky. Umožňuje snížení RPSN, tj. roční procentní sazby nákladů, o 0,2 % pod úroveň, kterou nabízí konkurenční instituce. Minimální výše sazby RPSN je však nastavena ve výši 4,8 %.

Nabídky půjček, které můžete přinést do mBank, aby je posoudila a předložila svou nabídku, pak představují ty od následujících institucí: Air bank, a.s., Česká spořitelna, a.s., Československá obchodní banka, a.s., CETELEM ČR, a.s., Citibank Europe plc. organizační složka, Cofidis, s.r.o., Credium, a.s., Equa bank, a.s., Essox, s.r.o., Evropsko-ruská banka, a.s., Expobank CZ, a.s., Fio banka, a.s., GE Money Bank, a.s., Home Credit, a.s., Komerční banka, a.s., Oberbank AG pobočka Česká republika, Provident Financial, s.r.o., Raiffeisenbank, a.s., Sberbank CZ, a.s., UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., Waldviertler Sparkasse Bank AG a ZUNO BANK AG, organizační složka.

Americká hypotéka

Řešením vaší situace může být i získání americké hypotéky, jak se nazývá druh hypotéčního úvěru, který je neúčelový. Ručí se zástavním právem k nemovitosti, avšak účel financování si můžete určit vy. O hypotéku může požádat i několik žadatelů dohromady, nejvíce však čtyři. Žadatel či žadatelé však musí splňovat kritéria, která doloží stabilitu jejich budoucích příjmů.

Poskytovaná výše tohoto úvěru se pak pohybuje od 200 000 Kč až do 4 000 000 Kč, resp. 75 % hodnoty nemovitosti, která musí být zastavena. Splatnost je stanovena na 12 měsíců až 20 let v případě neúčelové hypotéky, resp. 25 let jedná-li se o konsolidaci úvěrů. Benefitem je pak bezplatné vedení běžného a úvěrového účtu, možnost mimořádných splátek až do výše 25 % úvěru ročně bez jakéhokoliv zpoplatnění, současně není potřebné do výše poloviny hodnoty nemovitosti dokladovat vaše příjmy.

Co pokryje investiční hypotéka na cokoliv?

Tzv. investiční hypotéka na cokoliv – při níž se ručí nemovitostí – může pokrýt skutečně mnoho praktických variant. Jedná se samozřejmě o rekonstrukci bytu či rodinného domu, kdy není třeba dokladovat náklady, takže lze operativně pokrýt i další urgentní výdaje. Zároveň lze touto cestou řešit i pořízení rekreačního objektu, garáže, automobilu či karavanu. Samozřejmě, investice do cenných papírů či jiných potenciálně výnosných komodit je také vždy vhodným strategickým krokem.

Touto hypotékou lze financovat rovněž i náklady vašich náročnějších koníčků, jakými mohou být například exotické cestování či luxusní sportovní vybavení. Dále lze zakoupit automobilového veterána či rekreační nemovitost mimo Českou republiku. Rovněž prostřednictvím tohoto finančního produktu můžete hradit i studijní a další výdaje, jakými mohou například být ceny akreditací či certifikátů, které se úspěšně zúročí ve vašem dalším profesním životě.

Konsolidace půjček a úvěrů

Další možností, pomocí které si lze uspořádat své finance, je i využití nabídky konsolidace půjček a úvěrů, které nabízí řada bank. Konsolidací lze dosáhnout sloučení finančních závazků do jednoho, které přinese i další praktické výhody. Není potřebné platit několik paralelních poplatků, ale všechny platby jsou sloučeny do jedné a duplicitní poplatky tak odpadají. Vaše finanční situace se tímto krokem i velmi zpřehlední. Zredukuje se rovněž i úroková míra a lze ušetřit i na RPSN, tj. roční procentní sazba nákladů. Půjčenou finanční částku lze navýšit či zkrátit nebo prodloužit dobu jejího splácení, stejně tak jako lze přenastavit měsíční datum pravidelné splátky.

Konsolidací lze tak dosáhnout nejen redukce poplatků, ale i větší flexibility v zohlednění vašich možností a potřeb ze strany banky. Úspěšně tak lze sloučit půjčky či spotřebitelské úvěry, povolená přečerpání, resp. kontokorenty, kreditní karty, leasing, splátkové prodeje a účelové i neúčelové půjčky, a to zajištěné i nezajištěné.

Jakou finanční nabídku si vybrat?

I v dnešní době je praktické dbát rady našich obchodnických předků, a to nebrat nikdy první nabídku. Finanční instituce se společně s námi musí naučit trpělivosti a ochotě přizpůsobit se podmínkám, které určujeme my-klienti. Není nevhodným krokem nabídku nejdříve odmítnout a teprve po delším uvážení a zmapování dalších možností ji opětovně přijmout. Banky jsou zde přece pro klienty a nikoliv naopak. Ještě stále se domníváte, že výběr nejlepšího úvěru je pouhou fatamorgánou?

Napsat komentář