Víte, podle čeho vybírat novou autobaterii?

Potřebujete koupit novou autobaterii, protože vaše auto nechce startovat? Klíčové je zvolit správný typ, který se bude dokonale hodit pro potřeby vozu. Jaké parametry jsou důležité a na co se zaměřit?

Autobaterie podle typu auta

Každý automobil má lehce rozdílné požadavky na akumulátor. Nejde jenom o reálnou velikost baterie, která by se měla vejít do připraveného nosiče v motorovém prostoru, ale roli hrají také vnitřní parametry. Konkrétně jde o kapacitu. Velké vozy s větším množstvím elektroniky potřebují autobaterii s větší kapacitou. Dalším faktorem je startovací proud, kde opět platí, že čím větší a silnější auto, tím více energie je potřeba pro start. Naopak však může použití příliš velkého proudu pro startování u vozu, který to nevyžaduje, působit zbytečné opotřebovávání startéru, což rozhodně není cílem. Z toho jasně vyplývá, že je vhodné zjistit si, jaké parametry autobaterie doporučuje výrobce vozu.

Pohodlný výběr na internetu

Pokud nemáte k dispozici manuál, kde se dočtete o tom, jak by měl vypadat vhodný akumulátor, můžete se pustit do hledání na internetu. Moderní e-shopy nabízí filtrování rovnou podle zadaného modelu vozidla, kdy získáte pouze kompatibilní doporučené výsledky. Z nich si můžete vybrat vhodnou baterii uplatněním rozšířených kritérií, jako jsou výrobce a cena. V obchodě Nekvinda navíc získáte dopravu zdarma, což se u takto těžšího zboží hodí.

Co když je příčina špatného startování jiná?

Špatné startování nemusí být nutně vinou nevhodné baterie. Problém může být na straně startéru, zoxidovaných kontaktů či špatného alternátoru. Vhodné je ozkoušet baterii, jestli je vyhovující. Pokud je v pořádku, obraťte se na automobilový servis, kde zjistí konkrétní závadu a seznámí vás s opravou. Samotná výměna baterie je totiž jednoduchým úkonem, se kterým si na rozdíl od výměny startéru poradíte sami.

Napsat komentář